Kurumsal Bilgi
Firma Adı : Buyaka Gayrimenkul ve Yatırım İşletmeciliği
Alışveriş Merkezi Kiralama ve Yönetim : Navispera Gayrimenkul Proje Ve Yatırım Yönetimi
Mimari Proje : Uras x Dilekci
Durmuş Dilekci-Emir Uras farklı, yenilikçi modern tasarım ve proje anlayışıyla İstanbul’un önde gelen mimarlık ofislerinden biridir. 2003 yılında Durmuş Dilekci ve Emir Uras tarafından kurulmuştur.

Uras & Dilekci; projelerinde yüksek düzeyde yaratıcılık, araştırma odaklı, geliştirilmiş yapı sistemleri ve uygulama deneyimleri üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Çoğunlukla alışveriş merkezleri, konut projeleri, ofis ve iş merkezleri, sağlık yapıları, otel yapıları, sergi mekanları yapmış olup, ayrıca iç mekan düzenlemesi olarak restoran, eğlence merkezleri, mağaza projelerine imza atmışlardır. Gerek yaptıkları yapılarla, gerek de projeleriyle yurtiçi ve yurtdışı bazı yarışmalarda derece elde etmişlerdir.

Durmuş Dilekci
1970 yılında İzmit’te doğdu. Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesini 1992 yılında bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesinde yüksek lisans eğitimini 1996 yılında tamamladı. 1999 yılında kurduğu mimarlık oluşumunun 2003 yılında Emir Uras ile birleştirdi. Halen ortak olarak kurdukları Uras x Dilekci mimarlık adı altında faaliyetlerine devam etmektedirler.

Emir Uras
1966 yılında İstanbul da doğdu.1991 yılında Londra Architecture Associtation (AA)’da lisans eğitimini bitirdi. 1996 yılında Southern California Institue of Architecture’ta (SCI-ARC) yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Mimarlık hayatını Los Angels’ta kurduğu mimarlık ofisini İstanbul’a taşıyarak 1998 yılından bugüne İstanbul’da devam ettirmektedir. 2003 yılında Durmuş Dilekci ile ortak olarak kurdukları Uras x Dilekci adı altında faaliyetlerine devam etmektedir.

Mimari Konsept
Buyaka, diğer karma projelerde görülen tek yapı tasarımlarından farklılık arz ediyor. Buyaka bünyesinde yer alan; ofis, rezidans ve alışveriş merkezi sinerjileri, tek fonksiyonlu mimari yapıdan uzaklaştırılarak, farklı fonksiyon kurgusu üzerinde şekillendirilmiş. Bu mimari kurgu, insanlara ulaşım kolaylığı sağlarken, zamanı daha verimli ve etkin kullanabilme imkanı da sunmakta. Genel mimari; modern bir mimari yaklaşım sergiliyor. Cephe malzemeleri algoritmik yaklaşımla yapılandırılmış ve ışıklandırılmış. Cephe, kütle ve büyüklük olarak parçalara ayrılmış.

Konut ve ofis mimari yapısı ise siyah cephe derisi yer yer yırtılarak daha büyük cam açıklıklarıyla elde edilmiş. Yüksek katlı yapıların plan kurgusu, geniş alanlara sahip esnek planlama taleplerine ihtiyaç verilebilecek şekilde tasarlanmış. Konut ve ofis yapılarını yeşil alan ve dinlendirici alanlar çevrelemekte.

Buyaka Alışveriş Merkezi'nde tematik kurgu yerine, daha çok mimari unsurlar ön plana çıkarılmış, yapay temadan uzaklaşılmıştır. Alışveriş merkezi iç mekan mimarisinde görülen, parçalanmalar, ışığın kullanımı ve malzeme seçimleri, genel mimari yapıyla barışık ve ondan beslenen bir kurguya sahip. Genel mimariden bağımsız bir ifade üstlenilmemiş, kütlesel parçalanmalar, iç mekan ile dış mekan arasındaki geçişi sağlamaktadır.
Anadolu Yakası’nın “mix-use” projesi Buyaka; içinde konut, alışveriş merkezi ve ofis blokları ile birlikte tam bir yaşam kompleksi.

Alışveriş Merkezi
  • Otopark dahil 116.932 m2 kapalı alan
  • 32.499 m2 ticari alan
  • 4 katlı alışveriş merkezi, 166 mağaza
  • 1200 araç kapasiteli otopark

Buyaka, ulusal ve uluslararası son moda markaları, özel konseptli çocuk eğlence alanı, teraslı gurme cafe - restoranları ve yeme-içme alanları ile Anadolu Yakası’na yeni bir yaşam tarzı ve farklılık sunuyor.

Ofisler
Ofisinizde keyifle çalışın, müşterilerinizi etkileyin, çalışanlarınızı mutlu edin ve şirketinizi başarıya giden yolda yükseltin…

68.986 m2, 3 ofis kulesi
A ve B Blok ofis kulesinin her biri, 23.214 m2 ve 21 kat
E Blok ofis kulesi 22.738 m2, zemin + 22 kat

Buyaka ofislerinde, 21. yüzyılı yansıtan son moda tasarım ve konfor imkanları ile ofis sahipleri, çalışanlarına ve şirket müşterilerini mutlu edecek her türlü seçeneği bir arada sumaktadır. Buyaka ofisleri aynı zamanda İstanbul’un özgün dokusunu çağdaş hayata taşıyan, metropol konumunda bir tasarıma sahip. Her bir ofis kulesi yaklaşık 5.000 çalışana ev sahipliği yapmaktadır.

Rezidans
Arkadaşlarınızın imreneceği, sevdiklerinizin örnek alacağı bir hayatı benimseyin!
23.124 m2 alana sahip 1 rezidans kulesi
Zemin + 21 kat
Buyaka konut projesi itinayla düşünülmüş, lüks bir yaşam tarzı sunuyor. Detaylar, itinayla düşünülmüş, hayatı her yönü ile lüks yaşamak isteyenler için tasarlanmıştır. Konut sahiplerine, evlerine adım atıkları an ultra lüks tüm imkanlar gözlerinin önüne seriliyor.
Boydan boya cam dekorasyonu ile Marmara Denizi’nden tarihi boğaza, Riva Ormanı’ndan Karadeniz’e kadar uzanan muhteşem İstanbul Karadeniz manzarası ile ayrıcalıklı bir keyif sunulmaktadır.

K1 G B1 B2 P1